ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ

2018-07-24

ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ

У спекотні дні, що нині спостерігаються на території України, більшість людей рятуються від палючого сонця на берегах водойм. Також до активного відпочинку на природі спонукає велика кількість святкових вихідних днів. Проте іноді такий відпочинок може стати причиною трагічних наслідків. Так, від початку 2018 року на водоймах Київській області загинула вже 41 людина. Здебільшого причиною загибелі є нехтування елементарними правилами безпеки, купання у непристосованих для цього місцях, або ж у нетверезому стані.

Так, тільки впродовж 14-15 липня п’ятеро громадян на Київщині трагічно закінчили своє перебування на водоймах. З них троє вже знайдені, а пошуки ще 2-х тривають.

Отже, 15 липня о 15:00 до оперативно-диспетчерської служби Києво-Святошинського району надійшло повідомлення від чергового Києво-Святошинського районного відділу НП про те, що між с. Малютянка та м. Боярка на ставку знайдено тіло потопельника. На місце виклику було направлено одне відділення 62-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Вишневе. Прибувши до місця виклику рятувальники за допомогою надувного човна дістали з водойми тіло невідомої особи чоловічої статі.

Аналогічні випадки по діставанню тіл трапились і в інших районах: у Бородянському районі; підчас купання в р. Десна потонули двоє громадян в с. Рожни, Броварського району. Тіло одного знайдено і підняте, іншого продовжують шукати.

Особливу небезпеку становлять ставки та озера, які зазвичай невизнані як офіційні місця відпочинку. На таких стихійних пляжах не обладнані рятувальні пости, а тому відпочивальники наражають себе і своїх оточуючих на небезпеку. Рятувальники Київщини спільно з представниками місцевої влади проводять профілактичні рейди на пляжах та несанкціонованих місць купання області.

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив у біду.

Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на пояснення юнацтву правил поведінки на воді дітям.

Правила безпечної поведінки на воді та біля води:

діти повинні купатися обов’язково під наглядом дорослих;

вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;

не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях, це можна робити у спеціально відведених місцях;

не можна запливати за обмежувальні знаки;

слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або сильна течія;

якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;

не купайтеся в холодній воді, щоб не сталося переохолодження;

не треба купатися довго, краще купатися кiлька разів по 20-30 хв.;

не можна гратися на воді у такі ігри, які можуть завдати шкоди;

не подавайте без потреби сигналів про допомогу;

не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги;

купатися рекомендовано вранці i ввечері;

не слід купатися наодинці;

не підпливайте до коловоротів, пароплавів i катерів;

не стрибайте головою вниз у місцях, глибина яких вам невідома.

не забувайте, що вода несе й небезпеку! Шторм на морі, повінь, сильна злива можуть завдати шкоди не тiльки навколишньому середовищу, але й людині!

Кiлькiсть переглядiв: 283

Коментарi